Gabinet stomatologiczny. Jak zadbać o swoje zęby?

Wpisy

 • wtorek, 15 kwietnia 2014
  • Gdzie szukać opinii o dentystach w Twoim mieście?

   Bardzo często mówi się, że nauka na błędach jest najbardziej efektywna wówczas, gdy nie popełniamy ich sami, ale staramy się koncentrować na tych, które stały się udziałem innych osób. I z nich możemy wyciągać wnioski, które ułatwiają nam podejmowanie ważnych decyzji, cudze błędy nie są przy tym tak bolesne jak te, które sami byśmy popełnili. Prawda ta znajduje potwierdzenie również wówczas gdy w trosce o stan uzębienia zastanawiamy się nad wyborem najlepszego stomatologa. Żaden decyzja nie pracuje w oderwaniu od otaczającego go świata, z pewnością więc możemy natrafić na opinie na jego temat. Kluczem do sukcesu wydaje się zatem przede wszystkim umiejętność ich poszukiwania.

   Nieocenieni znajomi


   Z całą pewnością nie jesteśmy jedynymi osobami, które zmagają się z problemami ze stanem uzębienia. Problemy te stają się również udziałem naszych znajomych, a ci ostatni dążą do uporania się z nimi wcale nie mniej intensywnie niż my. Warto zatem zwrócić uwagę na to, z czyich usług korzystają i jak wspomniane usługi są przez nich oceniane, może się bowiem okazać, że już na podstawie tych informacji będziemy w stanie wybrać stomatologa, któremu można zaufać. Oczywiście, korzystając z porad znajomych musimy poczynić pewne uwagi:
   a) Warto wcześniej upewnić się, że ich problemy stomatologiczne były zbliżone do naszych.
   b) Wskazane jest proszenie o sprecyzowanie, dlaczego dany lekarz wzbudził ich niechęć albo zaufanie, może się bowiem okazać, że kryteria oceny stosowane przez nich są odmienne niż te, na które sami się decydujemy

   Fora internetowe


   Jeśli nasi znajomi nie korzystają ze wsparcia dentysty albo ich problemy z uzębieniem są odmienne niż te, które stały się naszym udziałem, możemy zdecydować się na odwołanie się do możliwości stwarzanych przez Internet. Na forach internetowych nie brakuje bardzo konkretnych wskazówek dotyczących lokalnych dentystów i ich oferty, korzystanie z nich może przy tym nie tylko zaprowadzić nas do specjalisty wartego polecenia, ale również wskazać tego lekarza, którego lepiej jest unikać. Podobnie, jak miało to miejsce wówczas, gdy analizowaliśmy wartość rekomendacji padających z ust znajomych, również w tym wypadku wstrzemięźliwość może okazać się lepszym posunięciem niż pochopne działanie. Warto zatem nie tylko analizować przesłanki, jakimi kierują się uczestnicy forum chwaląc i krytykując, ale również mieć na uwadze to, że w Internecie nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Wcale nie mamy pewności, że czytamy autentyczne wypowiedzi osób leczonych przez stomatologa, czy też uwagi krytyczne pod jego adresem pisane przez konkurentów obawiających się utraty własnej pozycji.

   Rankingi popularności


   Lokalne media coraz częściej organizują plebiscyty, które mają na celu wyłonienie specjalistów zasługujących na szczególne zainteresowanie z naszej strony, jeśli więc dotyczą one stomatologów, nie zaszkodzi, gdy poświęcimy im chwilę uwagi. Owszem, nie mamy stuprocentowej pewności, czy wybór osób zajmujących najwyższe pozycje bazował na typowo merytorycznych kryteriach, zawsze jest to dla nas jednak informacja, którą warto się zainteresować. Zwycięscy rankingów popularności z pewnością wzbudzają zaufanie, można więc domniemać, że zasłużyli na nie również wykonując solidnie swoje obowiązki.

    

   My ze swojej strony polecamy doskonały gabinet dentystyczny w Lublinie - Adpclinic!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Gdzie szukać opinii o dentystach w Twoim mieście?”
   Tagi:
   Autor(ka):
   michalpasik
   Czas publikacji:
   wtorek, 15 kwietnia 2014 20:06
  • Jeśli dentysta to tylko z polecenia?

   Wybór stomatologa, któremu powierzymy opiekę nad stanem naszego uzębienia nie należy do zadań prostych, a rosnąca liczba gabinetów dentystycznych wcale go nie ułatwia. Owszem, możemy liczyć na to, że w naszym mieście znajdziemy co najmniej kilkunastu specjalistów zapewniających nas o swoich kompetencjach, nie mniej jest jednak również historii osób, które ufając niewłaściwemu dentyście naraziły się nie tylko na bardzo duże koszty, ale i na ból i stres. Niekiedy możemy nawet usłyszeć o tym, że jedynie dentysta z polecenia może zagwarantować nam profesjonalną troskę o nasze zęby, warto więc zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście właśnie tego rodzaju wskazówka w największym stopniu zasługuje na naszą uwagę.

   Zalety dentysty z polecenia


   Lista zalet dentysty z polecenia nie jest wcale krótka, wśród najważniejszych wymienia się przy tym:
   - możliwość zapoznania się z jego możliwościami jeszcze przed pierwszą wizytą, na własne oczy możemy bowiem przekonać się o tym, czy zęby zachwycają swoim kolorem po zabiegu ich wybielania, wada zgryzu pomniejszyła się dzięki specjalnemu aparatowi, a usunięcie zęba mądrości nie pozostawiło poważniejszych śladów,
   - szansę na bardziej atrakcyjne warunki finansowe współpracy, może się bowiem okazać, że stomatolog będzie w ten sposób chciał się nam odwdzięczyć za okazane mu zaufanie,
   - szansę na większą troskę o nasze uzębienie, co może być spowodowane potrzebą zasłużenia na uznanie w naszych oczach.

   Wady dentysty z polecenia


   Stomatolodzy, którzy leczą naszych znajomych i o których słyszymy, że warto zainteresować się świadczonymi przez nich usługami, nie są wolni od wad. Jeszcze przed skorzystaniem z ich oferty warto więc zdać sobie sprawę również z istnienia pewnych zagrożeń. W tym kontekście warto wspomnieć przede wszystkim o braku powiązania specjalności dentysty i naszych potrzeb, jest to bowiem najczęstszy powód niezadowolenia pacjentów. Często okazuje się, że nasz znajomy chwalił dentystę wyrywającego mu zęby mądrości, ten sam stomatolog nie radzi sobie jednak najlepiej z implantami, które znajdują się w centrum naszego zainteresowania. Bywa i tak, że stomatolog, którego nam polecono pochodzi niezwykle poważnie do zadania, jakie ma do spełnienia, a jego zaangażowanie nie tylko nam nie pomaga, ale nawet prowadzi do poważnych pomyłek.

   Czy decydować się na dentystę z polecenia?


   Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy dentysta z polecenia jest w stanie udzielić nam wsparcia, które będzie nas w pełni satysfakcjonowało, czy też lepiej porzucić system rekomendacji i poszukiwać profesjonalnego dentysty odwołując się do innych sposobów jego znajdowania. Nie ma rozwiązania, które charakteryzowałaby stuprocentowa skuteczność, za każdym razem warto więc zastanawiać się nad złotym środkiem i rozwiązaniami, które nam on podpowiada. Rekomendacja może być zatem istotnym czynnikiem wpływającym na wybór stomatologa, powinniśmy jednak dołożyć starań, aby nie zmieniła się w jedyne kryterium, które będziemy brali pod uwagę. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że naszymi zębami zajmować się będzie prawdziwy profesjonalista, a my sami nie będziemy obawiać się o własne bezpieczeństwo.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   michalpasik
   Czas publikacji:
   wtorek, 15 kwietnia 2014 20:05
  • Jak wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny?

   Decyzja o leczeniu zębów zasługuje na uznanie, w żadnym wypadku nie powinniśmy więc z nią zwlekać. Czym innym jest jednak jej podjęcie, a czym innym wcielenie w życie. Wizyty w gabinetach stomatologicznych nie należą ani do najprzyjemniejszych, ani do najtańszych, jeszcze przed wyborem jednego z nich warto więc zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście mówimy o miejscu, które chcielibyśmy odwiedzać. Decyzja wiąże się z dużą odpowiedzialnością, jeśli jednak odwołamy się do kilku wskazówek z pewnością dojdziemy do wniosku, że jej podjęcie wcale nie musi być trudne.

   Oczekiwania wobec gabinetu stomatologicznego


   W pierwszej kolejności powinniśmy spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie o to, dlaczego decydujemy się na wizytę w gabinecie stomatologicznym, nieco inne działania podejmuje bowiem człowiek przygotowujący się do wyrwania zęba, nieco inne zaś ten jego klient, który chce poprawić kształt swoich zębów albo uporać się z chorobą dziąseł w zaawansowanym stadium. Postęp we współczesnej stomatologii jest ogromny, w gabinecie można więc liczyć na zabiegi, na które jeszcze kilkanaście lat temu nie byłoby nas stać. W ślad za nim podąża jednak także specjalizacja, trudno więc liczyć na to, że ten sam lekarz będzie tak samo dobrym ortodontą, chirurgiem i protetykiem. Cieszy zresztą to, że oczekiwania tego rodzaju wcale nie są konieczne, wybór gabinetów kosmetycznych jest bowiem na tyle duży, że znalezienie specjalisty, na którego wsparciu w danej chwili najbardziej nam zależy, nie powinno być problemem.

   Cena usług dentystycznych


   Gospodarka wolnorynkowa obowiązuje w naszym kraju już na tyle długo, że niemal każdy z nas dostrzega zależność pomiędzy ceną i jakością usług. Owszem, rozwiązania najdroższe nie muszą być wcale najlepsze, wyjątkowo często możemy jednak przekonać się o tym, że niska cena idzie w parze z niezbyt wysoką jakością. Decydując się na odwiedzenie stomatologa dążymy do tego, aby wydać jak najmniej pieniędzy, jeśli jednak decydujemy się na bardziej zaawansowany zabieg powinniśmy zadać sobie pytanie o to, czy podejście takie ma w ogóle sens. Nawet najbardziej doświadczony lekarz nie poradzi sobie bez wysokiej klasy sprzętu, a powtarzanie zabiegu może sprawić, że oszczędność, z której byliśmy tak dumni, będzie tylko pozorna.

   Wygląd gabinetu stomatologicznego


   Choć może się wydawać, że atmosfera, w jakiej wykonywane są zabiegi stomatologiczne ma niewielkie znaczenie, przeświadczenie takie nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Powodzeniem zabiegów w dużej mierze jest uzależnione od tego, czy czujemy się komfortowo w czasie ich wykonywania, jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji wskazane jest więc odwiedzenie tego gabinetu, który wzbudził nasze zainteresowanie. Warto przyjrzeć się nie tylko sprzętowi wykorzystywanemu podczas wykonywania zabiegów, ale również kolorowi ścian i poczekalni. Atrakcyjność wizualna jest nie do przecenienia wówczas, gdy z wizytą do dentysty udają się mali pacjenci, docenią ją jednak również dorośli.

   Opinie na temat stomatologa


   Przed wizytą w gabinecie stomatologicznym warto upewnić się, że jest on przyjmowany z dużą życzliwością przez pacjentów. Pomagają w tym nie tylko rozmowy ze znajomymi, ale również opinie znajdujące się na forach internetowych.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   michalpasik
   Czas publikacji:
   wtorek, 15 kwietnia 2014 19:31